Vállalkozás személyi edzőként

Vállalkozás személyi edzőként

Beküldve: k, 05/11/2021 - 14:26
Kategória:

A vállalkozás indítása már önmagában is nagy falat lehet, hiszen adminisztratív feladatok tömkelegével kell megbirkózni ilyenkor, de a neheze még így is ezután jön.

Aki a saját útját szeretné járni, annak a személyi edző hivatás igazi megváltás lehet. A megfelelő szakképzettség megszerzésével - melyre egy színvonalas fitness edző tanfolyam elvégzésével egyszerűen szert is tehetünk – mindenki előtt lehetőség nyílik arra, hogy személyi edzőként tevékenykedjen. Sokan azonban így is nehezen mernek beleugrani, ami bizonyos szempontból érthető is, hiszen a saját vállalkozás magában hordozza azt az ellentétet, hogy egyszerre vagy főnök, és dolgozó. Tulajdonképpen a saját szabályaidat kell meghoznod, ami sokak számára nehéz lehet.

A személyi edző vállalkozás, mint minden egyéb egyéni vállalkozás, nyomást gyakorolhat ránk, hogy minél többet dolgozzunk, hiszen csak így juthatunk hozzá a megálmodott bevételhez, azonban a szabályok hiánya könnyen veszélybe sodorhatja vállalkozásunk jövőjét.

Mindenképp fontos meghatároznod előre, hogy mi az, amit hajlandó vagy megtenni személyi edzőként, és mi az, amiből egyáltalán nem tudsz engedni. Ilyen lehet például a hétvégi munkavégzés, vagy a késő órákban érkező telefonhívás, email. Készíts listát azokról a korlátokról, melyeket saját igényeid alapján alakítasz ki, hogy elkerüld az idő előtti kiégést, kimerültséget, és az ezt követő hanyatlást.

Ha elkészült a lista, készíts belőle két csoportot. Az egyik csapat lesz a „jó, ha van”, a másik pedig az, ami egyáltalán nem alkuképes. Ha valamelyik pontnál elbizonytalanodsz, tedd fel magadnak a kérdést, vajon el tudod képzelni, hogy felrúgod az adott szabályt? Ha igen a válasz, mehet a „jó, ha van” listára.

Innentől már csak három teendőd maradt:
1. Írd le. Ezzel segítesz tudatosítani magadban, hogy mihez kell tartanod magad.
2. Időnként nézd át a pontokat. Előfordulhat, hogy az idő múlásával változnak igényeid, vagy már nem tartasz olyan fontosnak valamit, mint azelőtt. Ilyenkor érdemes újragondolnod, hogy milyen szabályok közé szorítod magad a mindennapokban.
3. Add tudtára klienseidnek. A későbbi konfrontáció elkerülése érdekében jó, ha már a közös munka megkezdése előtt tudatod a fejlődni vágyókkal, hogy edzésen kívül mikor, és hogyan érhetnek el, és hogy az edzésekre is milyen szabályok vonatkoznak. (például mennyire megengedett a késés, mennyivel előtte szóljanak, ha még sem megfelelő számukra egy előre leegyeztetett időpont!)


Megosztom: